Jana Uhlířová

Sport byla moje priorita od dětství. Tatínek tělocvikář mě k němu vedl. Mým snem  bylo studovat Fakultu tělesné výchovy a sportu a stát se taky učitelkou tělesné výchovy, ale tento sen se mi uskutečnit nepodařilo. Svou 8letou kariéru ve sportovní gymnastice jsem nuceně ukončila kvůli úrazu kolene. Měla jsem postupně 3 operace vazů a menisků a po nich mi bylo jasné, že s aktivním sportem je konec. 

 

Ke sportovní gymnastice jsem se později ještě vrátila, ale pouze jako trenérka malých gymnastek při Sokole Poděbrady.

 

Boom aerobiku v polovině 90. let poznamenal i mne a byla jsem jednou z prvních cvičitelek v Poděbradech (také při Sokole Poděbrady a později ve vlastní režii). 

 

Avšak vše se dělo na mém viklavém kolenu. Nikdy jsem vlastně správně nerehabilitovala, protože jsem od nikoho nedostala správné instrukce jak. Naopak, dostala jsem chybné rady a usilovně a v dobré víře jsem posilovala svaly, které mi měly koleno držet, ale tato cvičení vedla k destrukci kolene. Měla jsem později problém dlouho stát i sedět, natož třeba lyžovat nebo bruslit, což jsem měla moc ráda. Jednostranné zatěžování páteře a chybné cvičení vyústily ve výhřez ploténky. Stalo se mi to při jedné hodině aerobiku, a od té doby jsem na aerobik zanevřela. Jediné, co mi zbývalo, bylo jen plavání a cyklistika, což také stále dělám.

Jako aerobní cvičení to stačí, ale tělo mě bolelo, koleno i páteř mi působily problémy ve všem, co jsem dělala.

 

Když moje dcera Míša Mojzis začala studovat Pilates Clinic, netušila jsem, že by to mohlo být řešení i pro mne. V jejím Remedy Studiu jsem začala cvičit Pilates Clinic  pravidelně dvakrát týdně a pokračovala více než dva roky, a také sama doma. Systém tohoto cvičení, které se také nazývá „chytrý pohyb“ nebo Body and Mind, je pohyb při správném nastavení těla, vedoucí k posílení hlubokého stabilizačního systému, svalů, kterým se říká CORE. Začala jsem vnímat, že bolesti a nerovnováha mého těla mizí a zase si můžu užívat takových normálních pohybů, jako je rychlá chůze nebo chůze do schodů, a i stání a sezení se zlepšilo. 

 

Soukromé konzultace ohledně mé páteře i nohy u Dana Müllera, ředitele IQ pohyb s.r.o., mi pomohly více pochopit své tělo a intenzivněji a s větším zaměřením cvičit. Cítím se teď mnohem líp a potvrzuji, že Pilates Clinic je pro všechny, i ty, kdo jsou na tom tělesně bídně. 

 

V IQ pohyb academy jsem v lednu 2016 ukončila rekvalifikační kurz Zdravotní tělesné výchovy a dostala jsem také certifikát Pohybového specialisty. Tímto jsem potvrdila, že pomoci chci nejen sobě, ale i ještě dalším lidem.

Kontaktní údaje

Studentská 300/5, Poděbrady, 29001

+420 720 557 515

  • Facebook

©2020 by Remedy Pilates Studio.